Šodien ir: 20.  Februāris 2018. gads
Vārda dienas svin: Smuidra, Vitauts, Smuidris
  • Latvian
  • Russian
  • EnglishMūsu kontakti:

„Gurnicas”, Ķekavas pag.,
Ķekavas nov., LV-2123

E-pasts:  Šī e-pasta adrese ir aizsargāta pret spamu, Jums ir jābūt aktivizētam Javascript, lai to aplūkotu
Tālrunis: +371 67317280,
                 +371 67317283
Fakss: +371 67317281

 

Par MK noteikumu Nr.353 ievērošanu LAUTUS pakalpojuma nodrošināšanā
     MK noteikumi Nr.353 „Ārstniecības iestādēs radušos atkritumu apsaimniekošanas prasības”, kas tika izdoti 2012.gada 22. maijā, precīzi nosaka prasības, kas jāievēro gan veselības aprūpes atkritumu radītājam, gan apsaimniekotājam.

     Noteikumu pamatprincips ir novērst vai līdz minimumam samazināt iespēju infekciju slimību ierosinātāja transmisijai no atkritumiem uz personām, kas iesaistītas atkritumu apsaimniekošanas procesā sākot no to rašanās brīža līdz gala pārstrādei, kā arī citām personām.

     Vienlaicīgi noteikumi paredz šīs kategorijas atkritumu apsaimniekošanu un pārstrādi veikt ar cilvēkam un apkārtējai videi drošām un draudzīgām metodēm.

     Ņemot vērā augstāk minēto, LAUTUS ar 2013.gada janvāri pakāpeniski sāks ieviest šo noteikumu prasību ievērošanu ikdienas praksē, nosakot pārejas periodu līdz 2013.gada maijam.

     LAUTUS prasības, apsaimniekojot bīstamos, potenciāli infekciozus atkritumus:

  • Atkritumu ražotājs dala atkritumus 4 galvenajās grupās (I pants)

Bīstamie jeb tiem pielīdzināmie atkritumi (ietilpst 6 apakšgrupas)

Radioaktīvie atkritumi

Sadzīves atkritumi

Videi kaitīgo preču atkritumi

  •  Prasības iepakojumam (II pants):
Mīkstais materiāls
- Mīkstā materiāla iepakošanai izmanto speciālus, spilgtas krāsas, marķētus maisus.
- Maisu tilpums ir 35l un atkritumu svars tajos nedrīkst pārsniegt 8 kg!

- Iestāde pēc vajadzības var izvēlēties arī cita tilpuma maisus, taču jāievēro, ka maisu aizpilda līdz 2/3 no tilpuma un atkritumu svars nepārsniedz maisam paredzēto kg daudzumu (lai novērstu maisu saplīšanu)!

- Ja iestāde atkritumus savāc dažāda izmēra marķētos maisos, tad tos var ievietot gala uzglabāšanai 100l maisā.

Asais, durošais, griezošais materiāls
- Iestāde izvēlas atbilstoša izmēra speciāli šim nolūkam ražotu aso priekšmetu savākšanas konteinerus, ko novieto iespējami tuvu procedūras veikšanas vietai, neradot apdraudējumu pacientam.
- Ņemot vērā to, ka LAUTUS pārstrādei izmanto autoklāvēšanas iekārtu, tā tehniskajās prasībās, saistībā ar atkritumu sterilizāciju, ir noteikts speciāls iepakojums asiem priekšmetiem.
- Speciālie konteineri , sākoties pārstrādes procesa pirmajam posmam-vākuma radīšanai, atveras un to saturs izbirst autoklāva tilpnē, tādejādi nodrošinot fizikālo faktoru (spiediens, mainīga temperatūra) ietekmi uz visiem atkritumu punktiem.
- Ja aso atkritumu savākšanu veic tam pielāgotā tarā (izlietotās plastmasas pudelēs u.t.t.), tad spiediena un temperatūras ietekmē tara kopā ar saturu sakūst lielā plastmasas „klucī", kas, savukārt, nenodrošina patogēno mikrobu iznīcināšanu un bojā iekārtas smalcināšanas mehānismu.
- Biopsijas audu, zobu u.c. atkritumus no zobārstniecības kabinetiem, ievieto speciālajos aso priekšmetu vienreizlietojamos konteineros bez dezinficējošā šķīduma!

    

     LAUTUS piedāvā savlaicīgi pasūtīt nepieciešamo savākšanas taru internetā vai zvanot uz biroju!

 
2018 © SIA "Lautus" | Izstrādāts: Designbox